O firmie
FADROMA Development:
MainpageLogo.png

FADROMA Development Sp. z o. o. działa na polskim rynku od 2001 roku. Maszyny ze znakiem FADROMA przeznaczone dla przemysłu wydobywczego, budowlanego i rolnictwa znane są od ponad 60 lat, niezmiennie kojarząc się z wysoką niezawodnością, niskimi kosztami oraz prostotą obsługi. Logo „FADROMA” rozpoznawalne jest w ponad 40 krajach świata na 4 kontynentach. Dobrą opinię przedsiębiorstwo zawdzięcza konsekwentnemu dążeniu do unowocześniania produkcji i wprowadzania nowych rozwiązań konstrukcyjnych oraz współpracy z renomowanymi i sprawdzonymi dostawcami komponentów. Wyroby naszej produkcji posiadają dopuszczenia (certyfikaty) właściwych jednostek zewnętrznych zarówno na rynku krajowym jak i rynkach zagranicznych.

Historia:

FADROMA Development kontynuuje tradycję FADROMY S.A. jednego z największych polskich wytwórców maszyn dla przemysłu wydobywczego i budowlanego.

FADROMA S.A., będąca własnością Skarbu Państwa, prowadziła działalność w latach 1954- 2003r.

Jednym z pierwszych produktów Fadromy były walce drogowe, których wytwarzanie rozpoczęto w 1956 r. Siedem lat poźniej, w roku 1963, wyprodukowano pierwszą ładowarkę kołową. W następnych latach rozwijano produkcję kołowych ładowarek przegubowych o uniwersalnym zastosowaniu. Na początku lat 70., głównie dla Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi w Lubinie, uruchomiono produkcję ładowarek kopalnianych. Od 1975 r. do 1985 r. w kooperacji z producentami szwedzkimi FADROMA wytwarzała wywrotki przegubowe. Na początku lat 90. doszło do poważnego rozszerzenia asortymentu wyrobów. Powstały w tym czasie nowe modele ładowarek kopalnianych, cała rodzina uniwersalnych miniładowarek i ładowarko-koparek. Rozpoczęto też produkcję wózków widłowych bocznych oraz maszyn specjalistycznych. Aktualnie zajmujemy się przede wszystkim produkcją ładowarek kopalnianych. W naszej ofercie można znaleść także ładowarki budowlane, użytkowe pojazdy podziemne i maszyny do specjalnych zastosowań na zamówienie Klienta.

FADROMA koncentruje również swoją działalność w obszarach:

  • usługi projektowo-konstrukcyjne (CAD, programy inżynierskie),
  • wykonawstwo maszyn i urządzeń oraz elementów i zespołów,
  • wykonawstwo usług produkcyjnych (wytaczanie, frezowanie, cięcie, gięcie, szlifowanie, wyżarzanie, spawanie, śrutowanie, malowanie),
  • serwis i remonty maszyn roboczych różnych producentów,
  • projektowanie i wykonawstwo oprzyrządowania i narzędzi specjalnych.

Celem FADROMY Development Sp. z o.o. jest zapewnienie najwyższego poziomu obsługi Klienta. Dlatego najważniejszą cechą naszej oferty jest jej elastyczność i kompleksowość.

Na Państwa życzenie jesteśmy w stanie zaprojektować, wykonać i dostarczyć różnego rodzaju maszyny i urządzenia oraz elementy, konstrukcje, a także detale stalowe. Zapewniamy serwis naszych wyrobów.

Galeria:
zdjecie 6_small.jpg zdjecie 3.jpg
zdjecie 4.jpg zdjecie 2.jpg
DSC08113_small.JPG Lk2AC-03_small.jpg
DSC07389_small.JPG SWR-07N_4_small.jpg